COLD & BREATHWORK
WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ODDECHU
O MNIE
Dumny ojciec dwójki synów i współzałożyciel Stowarzyszenia Inny Rytm. To za jej sprawą zajmuję się reedukacją oddechową w społeczeństwie. Bo wszystko zaczyna się od oddechu. Jako trener oddechu metod Butejko i Oxygen Advantage zgłębiam zagadnienia związane ze sportem i zdrowiem, np. pracą z astmą i wydolnością. W ramach Szkoły Medytacji i Uważności Macieja Wieloboba zdobywam wiedzę z zakresu medytacji i pranajamy. Ukończyłem również kurs zakończony certyfikacją LAP “Breathwork Instructor Course’ Pranayama & Meditation Course”.
Świadomy oddech nieświadomie eksplorowałem będąc dzieckiem i ucząc się freedivingu. Uczestnictwo w kursach instruktorskich, warsztatach WHM oraz Akademii Wima Hofa utwierdziło mnie w przekonaniu, by dalej szerzyć wiedzę naukową wraz ze sprawdzonymi praktykami dla poprawy dobrostanu społeczeństwa. Metoda Wima Hofa w moim życiu gości już od kilku lat i pomogła mi wyzdrowieć. Stała się zapalnikiem do wielu życiowych decyzji i zmian. Może i dla Ciebie będzie początkiem czegoś nowego?
Jestem certyfikowanym instruktorem przebadanych naukowo metod:
Metoda Butejko
Metoda Oxygen Advantage
Metoda Wima Hofa
LAP Breathwork Instructor of Pranayama & Meditation
Prowadzę warsztaty w małych grupach, zapraszam również na spotkania indywidualne. Kursy WHM organizuję w drewnianej chacie pod lasem w centralnej Polsce (w małej wsi nieopodal Uniejowa – termalnego uzdrowiska oddalonego 10 km od zjazdu z autostrady). To tu w otoczeniu natury poznasz techniki oddechowe, poczujesz siłę i moc zimna, odkryjesz w sobie niezbadaną siłę pochodzącą z Twojego wnętrza. Jeśli myślisz o metodzie WHM, pracy z oddechem i zimnem w Twojej firmie, jestem otwarty na Twoje pomysły.
Wraz z moją żoną prowadzę Przystanek Czekaj. Złap oddech w centrum Polski!
Na polskiej wsi, otoczonej lasami i uprawnymi polami, w pobliżu naturalnych wód geotermalnych stoi drewniany domek. Zapraszamy Cię do wybrania się w podróż, nie tylko pod Uniejów, ale przede wszystkim w głąb siebie.
Jestem także łasuchem, a swoją ciekawość smakową spełniam organizując festiwale kulinarne, tworząc identyfikacje wizualne i strategie komunikacji dla branży horeca. Swoją kreatywność przekładam również na design i muzykę. Kiedyś jako dj, teraz projektant graficzny, który lubi też ubrudzić się farbą tworząc murale. Prowadzimy portal Łódź Smakuje, a nasza firma zajmująca się wizualną komunikacją marek głównie w branży horeca to Zostaw To Nam.
__
Pragnę zaznaczyć, że żadna z moich praktyk nie jest praktyką medyczną, a ja nie posiadają wykształcenia medycznego. Jednocześnie zapewniam, że warsztaty i sesje oddechowe, które tworzę przeprowadzane w bezpiecznych warunkach i w poprawny sposób. Uczestnicy są informowani na temat ryzyka dotyczącego zdrowia. Apeluję do osobistej odpowiedzialności i radzę skonsultować się z osobistym lekarzem, który dokładnie zna dotychczasowy stan zdrowia oraz przebieg dotychczasowych chorób. Ostateczna decyzja, czy uczestnik jest w odpowiednim stanie zdrowia, należy do uczestnika.
99-210 Czekaj, Uniejów
(woj. łódzkie)
Sob: 10:00 - 13:00
SPRAWDŹ WARSZTATY
Przejrzyj i zarezerwuj miejsce na jednym z warsztatów organizowanych przeze mnie i Stowarzyszenie Inny Rytm oraz naszych partnerów i przyjaciół.
CZĘSTE
PYTANIA
Podstawą do wyboru warsztatów jest stan Twojego zdrowia. Mimo, że do swojego zdrowia powinniśmy podchodzić holistycznie, zastanów się, który obszar obecnie interesuje Cię najbardziej. Przejdź do sekcji oddech i dowiedz się więcej. Zadzwoń lub napisz do mnie jeśli masz jakieś pytania.
Ponieważ ćwiczenia oddechowe mogą powodować zwężanie lub rozszerzanie naczyń krwionośnych, niektóre praktyki są niewskazane dla osób, które przeszły udar lub mają problemy sercowo-naczyniowe. Wskazane jest zachowanie ostrożności i wykonywanie wyłącznie ćwiczeń oddechowych oferowanych przez certyfikowanych instruktorów, pod okiem i za zgodą lekarzy. Jeśli masz wątpliwości napisz do mnie. Podstawą do naszej współpracy będzie wywiad, dzięki któremu poznam obecny stan zdrowia i cele, które chcesz osiągnąć poprzez praktykę oddechową czy pracę z zimnem.
Ryzyko zimnego zanurzenia może obejmować hipotermię, zdarzenia sercowo-naczyniowe lub dysfunkcję i utonięcie. Dodatkowe ryzyka, które należy wziąć pod uwagę, obejmują następujące, według National Weather Service:
- Wstrząs termiczny: Nagłe zanurzenie w zimnej wodzie o temperaturze niższej niż 14 stopni Celsjusza może spowodować, że organizm wejdzie w stan „szoku”, który może prowadzić do mimowolnych łapań oddechu, przyspieszonego oddechu, gwałtownego przyspieszenia akcji serca i wzrostu ciśnienia krwi oraz zaburzeń funkcji poznawczych, takich jak zamglone myślenie i podejmowanie decyzji.
- Niewydolność fizyczna: Innym ryzykiem jest utrata kontroli nad mięśniami, która może się pogorszyć, im dłużej ktoś jest zanurzony w zimnej wodzie, i potencjalnie doprowadzić do utonięcia. Objawy obejmują uczucie osłabienia lub wyczerpania i niemożność kontrolowania palców, dłoni, ramion lub nóg.
- Hipotermia: Po jednej do trzech minut zanurzenia w wodzie o temperaturze poniżej 70 stopni Fahrenheita temperatura ciała nadal spada, zwiększając ryzyko hipotermii, która może wystąpić już przy temperaturze wewnętrznej ciała wynoszącej 95 stopni Fahrenheita.
Jak najbardziej. Działam zarówno indywidualnie, w grupach, jaki i komercyjnie dla biznesu. Nieważne, czy jesteś sportowcem, prowadzisz klub sportowy, masz biznes, który potrzebuje wsparcia, czy po prostu zmagasz się z problemami i chcesz poprawić swój wzorzec oddechowy. Napisz do mnie, wymyślimy coś wspólnie.